Positive Behavior Management Workshop
British Council Böyük Britaniyanın Azərbaycandakı səfirliyi, Nizami Kino Mərkəzi və YARAT Müasir İncənəsət Məkanı ilə birlikdə 24-25 may tarixlərində Azərbaycanın mədəniyyət liderləri üçün iki günlük təlim təşkil edəcək. Təlim "British Council"ın "Bərabərlik, Müxtəliflik və İnklüzivlik" siyasətinə və Nizami Kino Mərkəzinin "Hər kəs üçün kino" strategiyasına uyğun olaraq mədəniyyət mərkəzlərində əlilliyi olan şəxlər üçün daha müyəssər və inklüziv mühitin yaradılması məqsədilə təşkil olunur.
Təlim Müstəqil Kino Ofisinin nümayəndəsi, britaniyalı ekspert Cemma Bakli tərəfindən keçiriləcək. Cemma Bakli kinoteatrların eşitmə məhdudiyyətli insanlardan ibarət auditoriya üçün daha müyəssər edilməsinin yolları haqqında danışacaq. Tədbirin açılış mərasimində Nizami Kino Mərkəzinin direktoru Leyli Mirzəyeva "Hər kəs üçün kino" strategiyası və eşitmə məhdudiyyətli icmalar arasında həyata keçirdikləri layihələrdən bəhs edəcək. Tədbirdə bu sahənin yerli mütəxəssisləri də qonaq-spikerlər qismində iştirak edəcək.
YARAT Müasir İncəsənət Məkanında (Bayıl qəsəbəsi, Dövlət Bayrağı Meydanı) keçiriləcək tədbir hər kəsə açıqdır. Giriş ödənişsizdir.

The British Council in cooperation with the British Embassy Azerbaijan, Nizami Cinema Centre, and YARAT will organise a two-day training between 24-25 May for Azerbaijani cultural leaders. The event will focus on making cultural venues more accessible and inclusive - in line with the British Council’s Equality, Diversity and Inclusiveness policy and Nizami Cinema Centre’s Cinema for All Strategy.
British expert Jemma Buckley from Independent Cinema Office will run the training, and will specifically talk about how to make cinemas more accessible for deaf audiences. At the opening ceremony of the event, Leyli Mirzayeva, Director of Nizami Cinema will speak about the Cinema for All Strategy, and projects they have done with deaf communities. In addition, the event will be attended by local guest speakers of the sector.
The event will take place at YARAT (Bayil District, near National Flag Square) and is open to all. Entrance is free.