Cümə axşamı 15 Mart 2018 - 19:00
British Council Azərbaycan Mədəniyyət və İncəsənət Universiteti, Təhsil Nazirliyi, Mədəniyyət və Turizm Nazirliyi, Azərbaycanın SABAH Qrupu və Nizami Kino Mərkəzi ilə birlikdə "Bir Günəş Altında" pyesinin səhnələşdiriləcəyini elan edir. Tamaşanın premyerasında rolları Azərbaycan Mədəniyyət və İncəsənət Universitetindən olan fiziki imkanları məhdud olan və olmayan aktyorlar ifa edir.
"British Council"ın "Unlimited" proqramının tərkib hissəsi kimi həyata keçirilən bu layihə incəsənət fəaliyyəti ilə məşğul olan məhdud imkanlı insanların məkanlara, prodüserlərə və qərar qəbul edən məmurlara çıxışının təmin edilməsi və bu insanların inklüziv əsər yaratmaq və təqdim etmək bacarıqlarının inkişaf etdirilməsi yolu ilə onları dəstəkləyir.  Bu tamaşa fiziki imkanları məhdud olan və olmayan insanların birlikdə çalışıb çətinliklərə sinə gərməsi və inanılmaz cazibəyə malik incəsənət əsərləri yaratmasının bariz nümunəsidir.
Pyes teatrı sosial dəyişikliklər üçün alət kimi istifadə etməyə çalışan DOM teatrının təsisçisi və direktoru Tərlan Rəsulov və daima yeni ideyalar axtarışında olan britaniyalı forum-teatr mütəxəssisi, aktrisa və mühazirəçi Kərin Çapmanın rəhbərliyi altında tamaşaya qoyulur. Tamaşada forum-teatr texnikaları istifadə ediləcək.

Thursday 15 March 2018 - 19:00
The British Council in Azerbaijan in cooperation with the University of Arts and Culture, Ministry of Education, Ministry of Culture, Sabah Group Azerbaijan and Nizami Cinema Centre announces the first performance of Place in the Sun staged by the abled and disabled actors of the Azerbaijan University of Culture and Arts.
As a part of the British Council’s Unlimited programme, the project supports disability arts by creating a sustainable network of disability arts practitioners, venues, producers and decision makers, and developing their skills to create and present inclusive work. The performances are a great example of persons with disabilities working with those without to overcome challenges together and produce marvellous works of art.
The play will be presented under the supervision of DOM Theatre Founder and Director TarlanRasulov, and Forum Theatre practitioner from the UK, Caryne Chapman, Actress, Theatre Deviser and Workshop Leader committed to using theatre as a tool for social change. The Forum Theatre technique will be used in the performance.