British Council Azərbaycan 2014-cü ildən etibarən Ali Təhsilin Beynəlmiləlləşdirilməsi proqramı çərçivəsində Azərbaycanda məzunların məşğulluğunun artırılması məqsədilə bir sıra tədbirlər həyata keçirir.
Bu təşəbbüs çərçivəsində növbəti tədbir – Məzunların Məşğulluğunun artırılmasına dair Forum 17 yanvar, 2017-ci il tarixində Four Seasons Otelində həyata keçiriləcəkdir.
Tədbirin əsas məqsədi qarşılıqlı əməkdaşlıq əlaqələrinin qurulması və sahə üzrə irəliləyişlərə nail olmaq üçün ali təhsil və biznes müəssisələrinin nümayəndələrini bir yerə gətirərək tanışlıq, müzakirə və bilik mübadiləsi üçün imkan yaratmaqdır.
Tədbirdə Təhsil Nazirliyinin, universitet və biznes müəssisələrinin nümayəndələrinin iştirakı gözlənilir. Həmçinin, tədbirdə Birləşmiş Krallığın qabaqcıl universitetlərdən birinin aidiyyatlı sahə üzrə mütəxəssisi məzunların məşğulluğuna dair Britaniyanın ən uğurlu təcrübəsindən danışacaqdır.
Ali təhsil və biznes müəssisələrinin nümayəndələrini Forumda iştirak etməyə dəvət edirik.
Tədbirdə iştirak etmək üçün aşağıdakı qeydiyyat formasını tamamlayaraq 14 yanvar, 2017-ci il tarixinədək nigar.nasrullayeva@britishcouncil.az e-mail ünvanına göndərə bilərsiniz.

British Council Azerbaijan is supporting graduate employability in Azerbaijan within the Internalization of Higher Education programme since 2014.
We are pleased to announce our next event within this initiative – Enhancing Graduate Employability Forum to be held on 17 January, 2017 at the Four Seasons Hotel in Baku, Azerbaijan.
The aim of this event is to bring higher education institutions and businesses together to create an opportunity for networking, discussions and sharing knowledge to boost up relations and achieve improvement in the respective area.
The event will be attended by the representatives of the Ministry of Education, universities, businesses and an expert from one of the leading UK Universities to share the best experience of the UK in this particular area.
University and business representatives are invited to attend the event.
In order to register for participation, please download the following registration form and send it to Nigar Nasrullayeva, Education Officer at nigar.nasrullayeva@britishcouncil.az no later than 14 January, 2017.