Cümə axşamı 19 May 2016 - 12:00 - Cümə 20 May 2016 - 14:00
Bu ay Azərbaycanın dövlət məktəblərində yeni Ingilis dili Mərkəzlərinin modelinin ilk nümayişi gözlənilir.
İngilis dili Mərkəzi dilin real tətbiq edildiyi bir məkandır. Bu, şagirdlər və ingilis dili müəllimləri üçün resurs və tədris mərkəzidir və burada dinamik fəaliyyət proqramından, danışıq klublarından, bacarıq məşğələlərindən, filmlərdən, seminarlardan, oxu qruplarından, maraq qruplarından, onlayn materiallardan istifadə olunur. Burada siz ingilis dilini öyrənə, təcrübədə tətbiq edə, məsləhət ala və ingilis dilində əylənə bilərsiniz. Bura bütün tələbələrə açıqdır, bir şərtlə ki, onlar İngilis dili Mərkəzində ancaq ingilis dilində danışacaqlar
İngilis dili Mərkəzlərinin necə olacağına və necə işləyəcəyinə dair təsəvvür yaratmaq üçün Bakı şəhəri, Nəsimi rayonundakı 23 saylı məktəbdə mərkəzin modelini nümayiş edəcəyik və müxtəlif fəaliyyətlərdə iştirak etmək üçün müəllimlər və şagirdlər dəvət olunacaqlar. İngilis dilinə dair yeni bacarığa yiyələnin! Mükafatlarla təltif edilmiş bir sıra ingilis dili proqramlarını sınaqdan keçirin!  Qısa filmə baxın və onun haqqında danışın! İngilis dilində oyunlar oynayın! Britaniya həyatına dair İngiltərə vətəndaşına  suallar verin! İngilis dilini təcrübədə və ünsiyyətdə reallaşdırdıqca özünəinam, motivasiya qazanın və bacarıqlara sahib olun.

This month sees the first ‘pop-up’ demonstration of the new English Centre in state schools in Azerbaijan.
An English Centre is a place where language comes to life – a resource and study centre for school students and for English teachers, with a dynamic programme of activities, conversation clubs, skills classes, films, workshops, reading groups, interest groups, online materials – a place where you can learn, practise your English, get good advice, and have fun with English . It’s open to all students on one condition – that they speak only English in the English Centre.
To give an idea of how the English Centres will look and how they will work, we are opening a ‘pop-up’ demonstration centre in School 23 in Nesimi district, Baku and will invite teachers and students from the school’s neighbourhood to come and take part in all the different activities. Learn a new skill in English! Try out some award-winning English apps! Watch a short film and talk about it! Play games in English! Ask your questions about life in the UK to an English person! And gain confidence, motivation, and ability as you watch your English come to life through practice and communication.