British Council Bakcell MMC və Britaniya Səfriliyi ilə əməkdaşlıqda əlilliyi olan şəxslərin məşğulluq imkanlarının artırılması məqsədilə 19 dekabr 2017-ci il tarixində, Four Seasons otelində konfrans keçirəcək. Konfransın əsas məqsədi biznes müəsssisələrini və işəgötürənləri bir araya gətirərək iş dünyasında əlilliyi olan şəxslərin işə götürülməsi ilə bağlı ən uğurlu beynəlxalq təcrübə barədə məlumatı bölüşməkdir. Tədbir zamanı təcrübəli ekspert Mark Grey Birləşmiş Krallğın bu sahədə təcrübəsi barədə təqdimatlar keçirəcək.
Qeyd: Tədbir əlilliyi olan şəxslərin işə götürülməsi ilə bağlı yeni biliklər əldə etmək istəyən biznes nümayəndələri və işəgötürənlər üçün nəzərdə tutulmuşdur!
Əlilliyi olan Şəxslərin Məşğulluq Qabiliyyətlərinin Artırılması üzrə Proqram
Bu proqram çərçivəsində əlilliyi olan şəxslərin məşğulluq qabiliyyətlərinin artırılması məqsədilə müxtəlif yönümlü fəaliyyətlər həyata keçiriləcək. British Council proqramdan faydalanmaq üçün məhdud imkanlı gənclər arasında seçim aparacaq. 100 nəfər gənc işlənib hazırlanmış meyarlar əsasında seçiləcək. İştirakçılar sırasında universiteti, orta və ya peşə məktəbini yenicə bitirmiş məzunlar yer alacaq. Onlar İngilis dili, Kompüter bacarıqları və Sosial bacarıqlar ilə bağlı təşkil olunan təlim sessiyalarında iştirak edəcək.
British Council bu sahə üzrə fəaliyyət göstərən qərarverici şəxsləri, işəgötürənlər, biznes şirkətləri, Əmək və Sosial Müdafiə Nazirliyi, Dövlət Məşğulluq Mərkəzləri və digər maraqlı tərəfləri bir araya gətirəcək. Proqramda iştirak edən gənclər bir neçə istiqamətlər üzrə bilik və bacarıqlarını artıracaq, bu isə öz növbəsində onların işədüzəlmə imkanlarına müsbət təsir göstərəcək.
Proqram vasitəsilə işəgötürənlərin diqqəti əlilliyi olan şəxslərin işə götürülməsi ilə bağlı məsələlərə cəlb ediləcək və bu istiqamətdə məlumatlılığın və iş imkanlarının artırılması məqsədilə zəruri addımlar atılacaq. Bu proqram BP Azərbaycan şirkəti tərəfindən dəstəklənir.
British Council bakcell şirkəti ilə proqramın əlavə komponentlərinin həyata keçirilməsi üzrə əməkdaşlıq edir. Bu komponentlərə layihəyə cəlb olunan təlimçilər üçün SEN (Special Education Needs) təlimləri, həmçinin biznesləri bir araya gətirəcək və aidiyyatı sahə üzrə dünya təcrübəsini təqdim edəcək konfrans daxildir.
Əlilliyi olan şəxslərin işəgötürülməsi barədə ətraflı məlumat və yeni biliklər əldə etmək istəyən biznes nümayəndələrini və işəgötürənləri 19 dekabr, 2017-ci il tarixində keçiriləcək konfransda iştirak etməyə dəvət edirik.
İştirak etmək istəyən şəxslər ərizə formasını tamamlayaraq 18 dekabr 2017-ci il, saat 13:00-dək Nigar Nəsrullayevaya e-mail vasitəsilə göndərə bilərlər.

British Council Azerbaijan in partnership with Bakcell LLC and British Embassy in Azerbaijan are organising a conference on enhancing employability prospects for people with disabilities. The conference will take place on Tuesday, 19 December, at Four Seasons Hotel.
Employability Conference is targeted at bringing business companies together and presenting best practices in business world in the area of employment prospects for people with disabilities. UK expertise in employing people with disabilities is presented by Mark Gray, specialist working in this specific area, as well as supporting people with disabilities with employment opportunities.
Note: The event is open for business company representatives interested to learn about employing people with disabilities!
Enhancing Employability Skills for People with Disabilities programme
The programme includes a variety of activities that are targeted at improving employability skills of people with disabailities. British Council will conduct the selection of young people with disabilities to benefit from the programme. 100 young people will be selected based on the developed criteria. The participants will be out of formal education, recent university or vocational school graduates. The students will participate in the training sessions on English language, Computer skills and Soft skills.
British Council will invite all the relevant decision-makers, stakeholders and involve the Ministry of Labour and Social Protection and State Employment Centres as partners into the project. As a result of programme participation, young people with disabilities will enhance their skills and knowledge in certain disciplines that will allow them to become more employable.Attention of business companies will be drawn to the issue of employment of people with disabilities and relevant steps will be made towards raising awareness on the matter as well as increasing employment opportunities. The programme is supported by BP Azerbaijan.
British Council partners with Bakcell Telecommunications Company in additional components of the programme, such as SEN (Special Education Needs) training for all trainers involved into the project, as well the Employability Conference that is targeted at bringing business companies together and presenting best practices in business world in the area of employment opportunities and employment prospects for people with special needs.
If you are a business company representative that is interested to learn more on employing people with disabilities, you are invited to attend Employability Conference to take place on 19 December.
Please fill out attached application form and send it back to Nigar Nasrullayeva no later than 18 December 2017, 13:00.