Big Idea video təqdimat müsabiqəsi Azərbaycanlı gəncləri innovativ 'startup' (startap) hazırlamağa və onun barəsində dünyaya məlumat yaymağa həvəsləndirir. Müsabiqə Creative Spark: Ali Təhsil Müəssisəsi Proqramında iştirak edən təşkilatların tələbələr və gənc sahibkarları üçün nəzərdə tutulmuşdur.
British Council Azərbaycan iştirakçı təhsil müəssisələrinin tələbələrinin, gələcək sahibkarların və qonaqların iştirakı ilə 28 Mart 2019-cu il tarixdə Holiday Inn Hoteldə tədbir keçirmişdir. Bu tədbirdə Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universitetinin, Azərbaycan Dövlət Mədəniyyət və İncəsənət Universitetinin tələbələri, o cümlədən YARAT Müasir İncəsənət Məkanı və İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzi ilə əlaqəli gənc sahibkarlar iştirak edirdilər.
UNEC Biznes İnkubatoru, Asmart Creative Hub, Youth Inc. Azərbaycan və Barama İnnovasiya və Sahibkarlıq Mərkəzindən gəlmiş qonaqlar sahibkarlıq, kiçik biznesin yaradılması və biznes müraciətinin yazılması sahəsində qısa məruzələr oxudu.
Tələbələr, məzunlar və ya iştirak edən təşkilatların gənc sahibkarları öz fikirlərini həyata keçirmək üçün £25,000 maliyyələşdirilmə məbləğindən bir hissəsini qazanmaq, o cümlədən London şəhərinə səfər etmək şansı əldə etmək məqsədilə müsabiqəyə qoşula bilərlər. Müsabiqə həm fərdi şəxslər, həm də maksimum üç nəfərdən ibarət komandalar üçün açıqdır. Müsabiqənin üç kateqoriyasına Rəqəmsal Texnologiya, Sosial Təsir və Yaradıcılıq daxildir. Bu üç kateqoriya bütün növ ideyalara bərabər şans verir - yəni, fikriniz həm böyük biznes müəssisəsi, heyrətamiz yaradıcı layihə, həm də sadəcə dünyanı daha da yaxşılaşdırmağa çalışan fikir ola bilər.

Big Idea Challenge video pitch competition encourages young people from Azerbaijan to develop an innovative ‘startup’ and tell the world about it. The competition is open to students and young entrepreneurs from the institutions participating in Creative Spark: Higher Education Enterprise programme.
British Council in Azerbaijan held a launch event involving students from participating institutions, up-and-coming entrepreneurs and guests on 28 March 2019 at the Holiday Inn Hotel. Students from Azerbaijan University of Architecture and Construction, Azerbaijan State University of Culture and Arts, as well as young entrepreneurs associated with YARAT Contemporary Arts Space and CAERC (Centre for Analysis of Economic Reforms and Communication) were invited to participate.
Guest speakers from UNEC Business Incubator, Asmart Creative Hub, Youth Inc. Azerbaijan, and Barama Innovation and Entrepreneurship Centre delivered short lectures on entrepreneurship, starting up a small business, and writing-up a business pitch.
Students, graduates or young entrepreneurs from participating institutions can apply for a chance to win a share of £25,000 for the implementation of their ideas – including a trip to London! The competition is open to individuals as well as teams of up to three people. The three competition categories are Digital Technology, Social Impact, and Creative. These give all types of ideas an equal chance – whether a great business venture, an amazing creative project or an idea that is simply trying to make the world a better place.